Sesiunea Cercurilor Științifice Studențești

Sesiunea Cercurilor Științifice Studențești reunește sute de studenți de la toate facultățile Universității Transilvania din Brașov. În cadrul conferinței tinerii își prezintă lucrările de cercetare sau analiză. Cele mai bune studii sunt premiate de către Universitate.

Sesiunea Cercurilor Stiințifice Studențești (SCSS) 10-15 mai 2021

Având în vedere situația specială creată de pandemie, în acest an Sesiunea Cercurilor Stiințifice Studențești (SCSS) se va desfașura on line, conform calendarului stabilit de conducerea universității .

FORMULAR INSCRIERE (termen limita 01.05.2021)

Secțiunile SCSS la nivelul Facultății de Științe Economice si Administrarea Afacerilor sunt următoarele:

- Finanțe Contabilitate coordonator lect.dr. Ramona Lapteș
- Teorie Economică coordonator conf.dr. Constantin Duguleană
- Marketing, Turism și Afaceri Internaționale coordonator prof.dr. Cristinel Constantin
- Managementul Firmei coordonator prof.dr. Tiberiu Foriș
- Informatică Economică coordonator conf.dr. Radu Lixăndroiu

Este o ocazie prin care cercetarea științifică studențească se poate materializa în lucrări valoroase atât la nivelul programului de licență cât și de master.
Perioada în care se vor desfașura lucrările SCSS pentru FSEAA conform hotărârii CF este 10-15 mai 2021.

Secțiunea 1 Marketing Turism și Afaceri internaționale - Program - LINK BBB

Secțiunea 2 Informatică Economică - LINK BBB

Mai multe detalii pe unitbv.ro