Alegeri studențești pentru Consiliul Facultății si Senatul Universitatii

Alegerile pentru reprezentanţii studenţilor în Senatul Universităţii Transilvania şi în Consiliul Facultăţii de Ştiinţe Economice şi Administrarea Afacerilor se vor desfăşura în data de 12.11.2019, în sala AIII1, între orele 9:00-15:00. Pentru ca alegerile să fie validate trebuie să se prezinte la vot 2/3 din totalul membrilor cu drept de vot.

În cazul în care această condiţie nu este îndeplinită, alegerile se vor organiza şi în data de 13.11.2019, în sala AIII1, între orele 9:00-15:00. Candidaţii trebuie să depună o cerere scrisă, o copie de pe CI si copie carnet student la secretariat, sala AIII7, între orele 12:00-14:00 în data de 07.11.2019.
Dacă un student doreşte să candideze atât pentru unul din locurile din Senat, cât şi pentru unul din Consiliul Facultăţii, acesta trebuie să depună câte o cerere pentru fiecare din opţiunile alese. Se votează astfel încât pe buletinul de vot să rămână “netăiaţi” un număr de candidaţi egal cu numărul de membri plini şi membri supleanţi.
Pentru ca un candidat să fie eligibil trebuie să fie student al Facultatii de Stiinte Economice si Administrarea Afacerilor((licență ,cursuri cu frecvență / ID și Master).