INVITAŢIE la ZILELE UNIVERSITARE EUROPENE

INVITAŢTIE la ZILELE UNIVERSITARE EUROPENE Ediția a VI-a

13-16 mai 2019

Universitatea Petrol-Gaze din Ploieşti, Societatea Antreprenorială Studențească, Facultatea de Științe Economice, Liga Studenților din Centrul Universitar Ploiești și Casa de Cultură a Studenților Ploiești vă invită, în perioada 13.05.2019- 16.05.2019, la ZILELE UNIVERSITARE EUROPENE.

În cadrul proiectului sunt organizate evenimente ştiinţifice, educative şi culturale, conform programului atașat.

Invităm studenţii, masteranzii și doctoranzii universității dumneavoastră, împreună cu cadrele didactice, să participe la competiția "EDUCAŢIE ŞI DEZVOLTARE SUSTENABILĂ ÎN UE 28". Vor fi premiate cele mai sustenabile idei pentru promovarea valorilor europene în rândul tinerilor.

Cazarea și masa participanților vor fi asigurate în Campusul Universitar. Proiectul este finanțat de Ministerul Educației Naționale.

Anexăm invitației noastre FIȘA DE ÎNSCRIERE, cu rugămintea de a disemina informația în rândul studenților și cadrelor didactice coordonatoare din cadrul facultății dumneavoastră.

Așteptăm pe adresa de mail alina_brezoi@yahoo.com, până miercuri, 24 aprilie 2019, orele 18.00, fișa de înscriere completată.

Cu deosebit respect,

Echipa de proiect

Program - ZILELE UNIVERSITARE EUROPENE - ”Împreună pentru Universități Europene” - 13-16 mai 2019

Fisa inscriere 2019